VIDEO/ Joe Biden ngatërron Trump me George Bush, bashkëshortja e korrigjon nën zë

schedule01:26 - 27 Tetor, 2020

schedule 01:26 - 27 Tetor, 2020

Donald Trump ka kritikuar Joe Biden pasi ai “nuk mund të mbante mend” emrin e tij dhe e ngatërroi presidentin me George Bush. 77-vjeçari po u fliste përkrahësve në një komunikim virtual ndërsa ai vazhdonte të shmangte tubimet e mëdha për shkak të frikës nga koronavirusi.

Biden dukej se pengohej me fjalët e tij ndërsa ai tha se se stafi i fushatës demokrate po luftonte kundër “katër viteve të tjera të George”. Gruaja e tij Jill më pas duket se e korrigjoi atë në heshtje nën zhurmën e saj, dhe Biden u kthye duke thënë “Trump”.

Pas ngatërresës, Trump kritikoi kundërshtarin e tij në Twitter të hënën në mëngjes. “Joe Biden më thirri George dje. Nuk i kujtohej emri im. Mori ndihmë nga spiranca për ta vazhduar intervistën. Fake News Cartel po punon jashtë orarit për ta mbuluar atë!”- shkroi ai.

Gabimet dhe pengesat e Zëvendës Presidentit shpesh kapen nga rivali i tij Republikan si shenja që ai nuk është i aftë të qeverisë – duke e quajtur atë “Sleepy Joe”. Biden tha: “Katër vjet të tjera të George – ne do të gjendemi në një pozitë ku, nëse Trump zgjidhet, ne do të jemi në një botë tjetër,