VIDEO/ Ish-ministrja Kumbaro përballet me incidentin e padëshiruar në Kuvend

schedule12:10 - 30 Prill, 2020

schedule 12:10 - 30 Prill, 2020

Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro është përballur me një incident të padëshiruar në Kuvend. Deputetja socialiste është vënë në siklet për shkak se një kopsë e këmishës u zbërthye.

Sakaq, gjatë fjalës së saj ish-ministrja propozoi që të hapen galeritë dhe muzetë.

Sugjeroj hapjen e muzeve dhe galerive me rregulla sikur bëhet nëpër dyqane. Institucionet kulturore duhet të vijojnë që të prodhojnë art. Është e rrezikshme nëse publiku mësohet me mungesën e gjatë të kulturës” tha ajo. abcnews.al