VIDEO/ I vë flakën krahut të tij, protestuesi ndal ndeshjen në Laver Cup

schedule12:23 - 24 Shtator, 2022

schedule 12:23 - 24 Shtator, 2022

Ka protesta edhe në ndeshjet e tenisit dhe e radhës u bë një ditë më parë në Laver Cup, ku dueli mes Stefanos Tsitsipas dhe Diego Schwartzman u shty për pak minuta.

Një tifoz u fut në fushë dhe i vendosi vetes flakën në krah. Forcat e sigurisë u futën dhe e nxorën atë jashtë, pasi i fikën flakët.

Protestuesi e bëri gjithë këtë për të thënë fjalën e tij kundër përdorimit të jahteve private në Britaninë e Madhe. / abcnews.al