VIDEO/ I ulur krah Ballës dhe përballë opozitës së re, dalin pamjet nga takimi i Ramës

schedule19:50 - 21 Korrik, 2020

schedule 19:50 - 21 Korrik, 2020

Dalin pamjet e para nga takimi mes opozitës së re dhe kryeministrit Edi Rama.

Takimi ka nisur që në orën 19:00, ku pjesëmarrjes janë kreu i qeverisë, i shoqëruar nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

LEXO edhe: DOKUMENTI/ Rama takim me opozitën e re, firmoset marrëveshja për votimin e “Zgjedhores”

Kurse nga ana e opozitës së re, janë paraqitur, Myslim Murrizi, Nimet Musai dhe Edmond Stojku.

Gjatë këtij takimi mësohet se palët kanë arritur marrëveshjen në katër pika kyçe për Reformën Zgjedhore.

ABC news ka siguruar draft-marrëveshjen politike mes Partisë Socialiste dhe opozitës parlamentare./abcnews.al