VIDEO/ Humbja nuk e dëshpëron, Nadal shfaqet si legjenda Maradona

schedule09:17 - 20 Shtator, 2020

schedule 09:17 - 20 Shtator, 2020

Rafael Nadal është eliminuar në çerekfinalet e ATP Masters 1000 Rome, pasi u mund 2-0 (6-2; 7-5) nga argjentinasi Diego Scheartzman. Tenisti spanjoll gjithsesi nuk ngurroi të dhuronte spektakël.

Këtë herë duke xhongluar topin e tenisit në mënyrë fantastike. Nadal kështu tregon cilësitë e tij edhe në futboll, ndërkohë që në media të ndryshme bëjnë edhe krahasime.

Madje me një legjendë si Diego Armando Maradona, i cili shfaqet duke xhongluar me top futbolli dhe me top tenisi. Sigurisht prej argjentinasit nuk habitet askush. /abcnews.al