VIDEO | Hakmarrje e Southampton, një “ish” i jep titullin Liverpoolit

schedule17:54 - 11 Janar, 2020

schedule 17:54 - 11 Janar, 2020

Southampton është hakmarrë ndaj Leicester City për atë humbje të turpshme 0-9 në fazën e parë, pasi i ka mposhtur “Dhelprat” me rezultatin 1-2 në “King Poëer Stadium”.

Për më tepër, golin e fitores e shënoi një ish-lojtar i Liverpoolit, Danny Ings, duke iu dhënë mundësinë të kuqve të shkëputen edhe më tepër në krye të renditjes.

Chelsea dhe Manchester United kanë fituar me goleada. Blutë e Londrës shkatërruar 3-0 ekipin e Bunrley, ndërsa “Djajtë e Kuq” i shënuan katër gola Norwichit.

Wolverhampton dhe Newcastle janë ndarë në barazim 1-1, ndërsa Everton vazhdon të fitojë me Ancelottin në krye, duke mposhtur 1-0 ekipin e Brighton./abcnews.al

Rashford shënon për United