VIDEO/ Haaland “fajtori”, si Favre u dëmtua pas golit të fitores

schedule23:21 - 13 Qershor, 2020

schedule 23:21 - 13 Qershor, 2020

Lucien Favre dhe Dortmund festuan sot dhe ishte sulmuesi Erling Haaland që ua dha mundësinë për ta bërë diçka të tillë. Një fitore e marrë në fund kundër Dusseldorf, por që gjithsesi vlen tre pikë.

Festa pas golit ishte e ligjshme dhe normalisht Favre e përjetoi me emocione, ndoshta edhe nga zërat që e vënë në rrezik vazhdimësinë e tij në krye të verdhezinjve.

Për momentin nuk largohet, por festa e golit të fitores ka pasur pasoja për të. Favre është dëmtuar dhe kamerat e kanë kapur duke çaluar. Një dëmtim i lehtë, për të cilin fajtor është Haaland. Norvegjezin gjithsesi nuk e dënon dot… /abcnews.al