VIDEO/ Ghana merr biletën e Botërorit, tifozët e Nigerisë futen dhe shkatërrojnë gjithçka në fushë

schedule21:41 - 29 Mars, 2022

schedule 21:41 - 29 Mars, 2022

Sot është luajtur ndeshje midis Nigerisë dhe Ghanës ku rezultati final ishte 1-1 dhe Ghana ka arritur të kualifikohet për fazën tjetër falë golit në fushën kundërshtare.

Por ky dështim i Nigerisë për t’u kualifikuar në Kupën e Botës, ka bërë që tifozët e saj të tërbohen dhe të futen në fushën e lojës duke shkatërruar gjithçka që i ka dalë përpara.

Policia është detyruar të ndërhyjë me gazra lotsjellës për të shpërndarë tifozët./ h.ll/abcnews.al