VIDEO | Festë angleze në Kazakistan, zhbllokimi i lojtarit gëzon Solskjaer

schedule16:59 - 28 Nëntor, 2019

schedule 16:59 - 28 Nëntor, 2019

Manchester United ka gjetur shumë shpejt avantazhin përballë Astanës. Dueli i grupit L në Europa League është zhbllokuar dhe autori i golit është Jesse Lingard. 26-vjeçari mori një pasim nga Shaw dhe gjeti golin në minutën e dhjetë.

Goditje e saktë nga jashtë zone e Lingard dhe topi përfundoi në rrjetë. Goli i parë në këtë sezon për lojtarin ofensiv të “Djajve të Kuq”, të cilët janë kualifikuar më tej dhe kryesojnë grupin L. /abcnews.al