VIDEO/ Emre Can shënon nga mesi i fushës, golin ia dedikon Turqisë në këto momente të vëshitra

schedule12:17 - 9 Shkurt, 2023

schedule 12:17 - 9 Shkurt, 2023

Dortmundi siguroi kualifikimin në 1/8 e Kupës së Gjermanisë duke triumfuar 1-2 ndaj Bochumit.

Vizitorët ishin më të mirë, natyrisht teksa Emre Can hapi rezultatin në minutën e 46-të të pjesës së parë, duke goditur nga mesi i fushës, me Bochum-in që barazoi në minutën e 64 -të me penalltinë e Stegerit (e dhënë me VAR).

Përgjigja e Dortmundit ishte e menjëhershme, me Reus i cili i dha fitoten.

Goli i Emre Can ishte fantastik, pasi mesfushori me origjinë nga Turqia shënoi nga mesi i fushës. Festa e tij ishte emocionuese, pasi lojtari i Dortmund puthi shiritin e zi që mbante në krahun e djathtë, i cili mbahet në raste zie, si situata aktuale e Turqisë, e cila është prekur nga një tërmet katastrofik dhe që ka marrë mijëra jetë./ h.ll/abcnews.al