VIDEO/ E turpshme në Itali, një shpullë ndëshkohet veç me të verdhë

schedule19:36 - 29 Nëntor, 2021

schedule 19:36 - 29 Nëntor, 2021

Një vendim qesharak i arbitrit në një ndeshje moshash në Itali nuk i ka shpëtuar shpërndarjes masive në rrjetet sociale.

Në takimin e të rinjve mes Sampdoria dhe Empoli, që kryesohej nga vendasit me rezultatin 2-0, Montevago ka bërë një gjest antisportiv.

Ai ka goditur lojtarin kundërshtar Fazzini dhe çuditërisht arbitri e ka ndëshkuar lojtarin e Sampdoria vetëm me karton të verdhë.

E çuditshme se si ndodh diçka e tillë, që është dënuar nga sportdashës dhe gazetarë në Itali. / abcnews.al