VIDEO | Dy gola brenda 7 minutave, Astana turpëron Manchester United

18:10 | 28/11/201918:100

Astana ka arritur të përmbysë ndeshjen kundër Manchester United. Ekipi anglez kishte kaluar në avantazh në pjesën e parë me anë të Lingard, teksa kazakët kanë shënuar dy gola brenda 7 minutave.

Dmitri Shomko përfitoi nga një përgjumje e mbrojtjes dhe portierit anglez në minutën e 55-të, goditi saktë dhe dërgoi topin në rrjetë. Festë në stadium dhe vendasit morën zemër.

Shtatë minuta më vonë erdhi edhe goli i avantazhit. Më saktë një autogol pasi Di’Shon Bernard dërgoi topin në portën e tij. Astana kreu një kundërsulm të shpejtë dhe mbrojtësi 19-vjeçari ishte i pafat në devijimin e tij. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono