VIDEO/ Digjet plotësisht një shtëpi në Gjirokastër, dyshimet e para të policisë

schedule19:24 - 14 Qershor, 2020

schedule 19:24 - 14 Qershor, 2020

Një shtëpi është përfshirë nga flakët në lagjen “Zinxhira” në qytetin e Gjirokastrës.

Shtëpia është në pronësi të Tafil Tafilit dhe është djegur plotësisht, ndërsa policia dyshon për zjarrëvënie të qëllimshme nga babai i pronarit të shtëpisë.

Forcat zjarrfikëse dhe policia ndodhen në vendngjarje duke u përpjekur për të shuar flakët./abcnews.al