VIDEO | Derbi shqiptarësh në Zvicër, Seferi gjen golin e parë

schedule18:04 - 15 Dhjetor, 2019

schedule 18:04 - 15 Dhjetor, 2019

Takimi mes Sion dhe Xamax në Zvicër pa shumë shqiptarë në fushën e lojës, madje dy prej tyre u bënë dhe protagonistë.

Mesfushori i Sion, Pajtim Kasami, shënoi golin e parë të sfidës, në minutën e 28-të. Futbollisti me origjinë shqiptare kaloi në avantazh vendasit.

Lenjani u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 35-të. Golin e barazimit për Xamax e shënoi futbollisti shqiptar, Taulant Seferi.

Sulmuesi i talentuar arrin të gjejë golin e parë në superligën zvicerane dhe i jep një pikë të artë skuadrës së tij në këtë transfertë të vështirë./abcnews.al