VIDEO / Çpo ndodh? Me kallash e anti-plumb, policia e shtetit në aksion kombëtar

20:36 | 07/02/202020:360

Kontrolle të rrepta të policive vendore nëpër rrethe janë evidentuar gjatë mbrëmjes së sotme. Kontrollet janë zhvilluar në Tiranë, Elbasan, Fier edhe Berat. Me sa duket bëhet fjalë për një operacion në rang kombëtar.

Në akset hyrëse dhe dalëse të këtyre qyteteve është shtuar prania e uniformave blu dhe forcave të ndërhyrjes së shpejtë, duke intensifikuar kontrollet në pjesën më të madhe të automjeteve kryesisht ato luksoze.

Kontrollet për persona që rezultojnë të shpallur në kërkim, armë apo drogë kanë bërë që uniforma të shumta policorë të zbresin në terren për disa minuta, ndërsa prania e tyre ka qenë më e madhe në zonat kyçe të hyrje-daljeve në këto qytete.

Mësohet se kontrollet do të vijojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono