VIDEO/ City “çmonton” West Brom, Arsenal feston ndaj “Shenjtorëve”

schedule23:15 - 26 Janar, 2021

schedule 23:15 - 26 Janar, 2021

Manchester City dhe Arsenal mundën të fitojnë ndeshjet e tyre në javën e 20 të Premier League. Djemtë e Guardiolës mbyllën gjithçka brenda pjesës së parë, duke shënuar 4 gola me Gundogan (2), Mahrez e Cancelo. Në pjesën e dytë Sterlind plotësoi “manitan”.

Golat e WEST BROM-MAN CITY

Southampton i shënoi që në minutën e 3-të Arsenalit, por skuadra e Artetës u kthye shpejt në lojë dhe përmbysi me Pepe, Saka e Lacazzette. Pas këtyre triumfeve Arsenal renditet e 9-ta ndërsa skuadra e Cityt ruan kreun e renditjes.

Golat e SOUTHAMPTON-ARSENAL