VIDEO/ Bylis thyen Turbinën, “poker” i Pogradecit kundër Korabit

schedule17:57 - 18 Tetor, 2020

schedule 17:57 - 18 Tetor, 2020

Bylisi dhe Pogradeci kanë triumfuar në miqësoret e zhvilluara ditën e sotme. Ballshiotët luajtën në Cërrik kundër Turbinës së Kategorisë së Parë dhe fituan me rezultatin minimal 0-1.

Skuadra e Dovedan shënoi me anë të mesfushorit Donald Mëllugja, i cili ka realizuar disa herë gjatë miqësoreve. Zakonisht e ka bërë këtë përmes penalltive.

Në Pogradec pati më shumë gola, teksa vendasit thyen Korabin me rezultatin 4-1. Xhuljan Reçi i dibranëve shënoi me goditje dënimi, ndërkohë që për liqenorët realizuan Jahaj, Tako, Balla dhe Liçkollari. /abcnews.al

MIQËSORE – E diel, më 18 tetor 2020
Turbina-Bylisi 0-1
Shënues:
Mëllugja
Pogradeci-Korabi 4-1
Shënues
: Jahaj, Tako, Balla, Liçkollari / Reçi