VIDEO/ Betejë spektakolare ndaj Fulham, Everton del triumfues nga Londra

schedule14:57 - 22 Nëntor, 2020

schedule 14:57 - 22 Nëntor, 2020

Everton ka arritur të fitojë pas një ndeshje shumë të bukur ndaj Fulham në Londër. Sfida u mbyll me shifrat 3-2, teksa skuadra e Ancelottit hapi ndeshjen pas vetëm 40 sekondash me Calvert-Lewin.

Pas çerek ore lojë Reid barazoi për Fulham, por Everton u rikthye sërish në avantazh. Lewin dhe Doucure shënuan respektivisht në minutat 29 dhe 35, teksa në pjesën e dytë Fulham hyri më i egër.

Rastet dhe golate FULHAM-EVERTON

Fillimisht Ivan Cavaleiro nxori jashtë sferën pas një 11-metërshi në favor të londinezëve. Më pas një ish i Chelsea, Loftus-Cheek rihapi ndeshjen në minutën e 70.

Në pjesën e mbetur të betejës e gjithë loja u zhvillua në fushën e Everton, por skuadra e Ancelottit e ruajti avantazhin dhe kthehet në Merseyside triumfuese, duke numëruar 16 pikë pas 9 ndeshjesh dhe mbajtur vendin e gjashtë në renditje. /abcnews.al