VIDEO/ Barcelona merr një fitore fantastike, Lewandowski dhe Cancelo përmbysin rezultatin në 8 minuta

schedule20:31 - 23 Shtator, 2023

schedule 20:31 - 23 Shtator, 2023

Barcelona ka marrë një fitore fantastike me përmbysje ndaj Celta Vigo në “Camp Nou”.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e miqve, pasi në minutën e 19’ ishte Larsen që hapi sfidën.

Barcelona tentoi në çdo moment të gjente golin, por Celta arriti të shënonte edhe të dytin në minutën e 76’ me anë të Douvikas duke shuar shpresat.

Duke mos pasur asgjë për të humbur, Barça del e gjitha në sulm dhe në atë moment fillon përmbysja e madhe. Në minutën e 81’ ishte Lewandowski i cili rihap lojën pas një asistimi nga Joao Felix. 5 minuta më vonë, në të 86’, ishte përsëri Lewandowski pas asistimit të Joao Cancelo që barazon shifrat. Por duke e merituar totalisht, portugezi Cancelo shënon golin e fitores në minutën e 89’, duke çuar të gjithë stadiumin në peshë.

Me këto tre pikë të fituara, Barça renditet në vendin e parë me 16 pikë./h.ll/abcnews.al