VIDEO/ Barcelona ia del ndaj Almeria, Pique largohet nga futbolli mes duartrokitjeve të Camp Nou

schedule22:56 - 5 Nëntor, 2022

schedule 22:56 - 5 Nëntor, 2022

Barcelona ka arritur të fitojë mbrëmjen e sotme me rezultatin 2-0 përballë Almerias.

Pjesa e parë është mbyllur pa gola, ku gjithashtu Leëandoëski humbi një penallti në minutën e 7-të.

Në fragmentin e dytë të ndeshjes, Busquets asiston për Dembele dhe francezi kalon në avantazh Barçën. Në minutën e 62-të ishte De Jong i cili firmos fitoren e katalanasve ku dërgon momentalisht Barcelonën në vendin e parë në kuotën e 34 pikëve.

Në minutën e 84-të Pique u zëvendësua dhe largohet nga Camp Nou dhe nga fgutbolli mes duartrokitjeve./ h.ll/abcnews.al

Shikoni golat