VIDEO | Astana befason Manchester United, triumfojnë Getafe dhe Krasnodar

18:46 | 28/11/201918:460

Janë mbyllur tre ndeshjet e parë të ditës së sotme në Europa League. Manchester United kishte siguruar më parë kualifikimin, por ka pësuar humbjen e parë në grupin L dhe tani rrezikon të humbasë vendin e parë. Ekipi i Ole Gunnar Solskjaer nuk ia doli të ruante avantazhin përballë Astanës dhe doli pa pikë nga transferta kazake.

Jese Lingard gjeti golin e parë sezonal në minutën e dhjetë, por vendasit përmbysën gjithçka në pjesën e dytë. Goli i Shomko dhe autogoli i 19-vjeçari Bernard i dhuruan tre pikët e para Astanës.


Getafe dhe Krasnodar arritën të fitonin ndeshjet e tyre në grupin C dhe do të diskutojnë kualifikimin në duelin e fundit që zhvillohet në Spanjë. Ekipi iberik triumfoi në Turqi përballë Trabzonsporit vendas. Një gol i Jaime Mata në fillimin e pjesës së dytë i dhuroi tre pikë të rëndësishme Getafes.

Sukses edhe për Krasnodar, që mposhti Baselin në Rusi me golin e Ari nga pika e penalltisë. Basel është kualifikuar, teksa Getafes i mjafton një barazim në shtëpi në ndeshjen e fundit përballë rusëve të Krasnodar për të avancuar më tej. /abcnews.al

Astana – Manchester United 2-1
(Shomko 55′, Bernard 62′ / Lingard 10′)

Krasnodar – Basel 1-0
(Ari (pen) 72′)

Trabzonspor – Getafe 0-1
(Mata 50′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono