VIDEO/ Aksion model i Milanit, Castillejo gjen golin e parë sezonal

schedule20:05 - 26 Nëntor, 2020

schedule 20:05 - 26 Nëntor, 2020

Milani ka gjetur golin e avantazhit përballë Lille. Në Francë po luhet ndeshja e katërt e grupit H të Europa League. Pjesa e parë u mbyll pa gola.

E dyta nisi me avantazhin e kuqezinjve italianë. Minuta e 46-të, Sandro Tonali nisi bukur Ante Rebic dhe kroati u shfaq altrusit.

Asist për Samu Castillejo dhe finalizim i thjeshtë i spanjollit ofensiv, i cili gjen golin e parë sezonal dhe i dhuron avantazhin Milanit. /abcnews.al