VIDEO/ Aksion model i Chelsea, Timo Werner ndëshkon Real Madrid

schedule21:30 - 5 Maj, 2021

schedule 21:30 - 5 Maj, 2021

Zhbllokohet ndeshja Chelsea-Real Madrid. Ashtu si edhe në ndeshjen e parë, të parët që kanë kaluar në avantazh janë anglezët e Thomas Tuchel.

Minuta e 28-të, super aksion i “Bluve të Londrës”, traversë e Kai Havertz dhe finalizim i thjeshtë për Timo Werner pasi topi u përplas në traversë.

https://streamable.com/q86vos

Avantazh i rëndësishëm për Chelsea, teksa tani pritet reagimi i kampionëve të Spanjës. Sfida e parë gjysmëfinale e Champions, përfundoi në barazim 1-1. /abcnews.al