Vendosni sodë buke në këpucë dhe shikoni se çfarë ndodh

schedule20:16 - 24 Nëntor, 2021

schedule 20:16 - 24 Nëntor, 2021

Edhe ju e keni përjetuar këtë moment të sikletshëm kur ktheheni në shtëpi, hiqni këpucët dhe të gjithë të tjerët janë të izoluar në dhomat e tyre.

Të gjithë e kemi kaluar dhe është e nevojshme të bëjmë të qartë se era e keqe e këmbëve nuk është vetëm për shkak të menaxhimit të dobët të higjienës nga ne, por shumë faktorë luajnë një rol si lloji i lëkurës, djersitja e shtuar apo jo. Kjo pasi shumë shpesh veshim këpucë dhe e mbajmë këmbët e mbyllura dhe pa frymë.

Spërkatni sodë buke në këpucët tuaja

Soda e bukës luan një rol udhëheqës në çështjet e pastërtisë, por kontributi i saj në fusha të tjera, edhe pse shumë i rëndësishëm, nuk është bërë shumë i njohur. Në këtë rast është një nga zgjidhjet më efektive për erën e keqe të këpucëve. Spërkatni pjesën e brendshme të këpucëve dhe lërini mënjanë për një ditë. Soda do t’i ketë thithur aromat deri të nesërmen, vetëm sigurohuni që ta tundni nga brenda përpara se t’i vishni. Nëse problemi vazhdon, mund t’ju duhet të përsërisni procedurën çdo herë përpara se t’i vishni ato./abcnews.al