Vdekja tragjike e punëtorit nga vinçi, lirohen përgjegjësi dhe manovratori i firmës

10:36 | 07/01/202010:360

Gjykata e Korçës ka lënë të lirë Flamur Pallën, përgjegjësin teknik dhe Aurel Zyma manovratori i vinçit, të cilët u arrestuan pak ditë më parë pas aksidentit ku humbi jetën nje 36 vjeçar.

36- vjeçari në momentin e aksidentit po punonte në një pallat në ndërtim, ndërsa mbeti i plagosur edhe shoku i tij punëtor.

Prokuroria ka kërkuar për Flamur Pallën dhe Aurel Zymën masën e sigurisë ‘detyrim paraqitje’, kërkesë që është pranuar nga gjykata.

Ndërkohë Prokuroria është në pritje të konkluzioneve të ekspertëve, për të përcaktuar shkakun e vdekjes së 36 vjeçarit, Elvis Josifi dhe plagosjen e kolegut të tij në 3 janar.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ka ndodhur afër Pazarit të Vjetër në Korçë./abcnews.al

Lexo edhe: VIDEO/ Dëshmitarja rrëfen momentin kur vinçi goditi 35-vjeçarin në Korçë


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono