Uzuni: Ndeshje shumë e mirë nga ana jonë, në qershor do të marrim dy fitore

schedule10:11 - 28 Mars, 2023

schedule 10:11 - 28 Mars, 2023

Myrto Uzuni zhvilloi një ndeshje të mirë dje në mbrëmje kundër Polonisë në Varshavë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024.

Sulmuesi beratas ka folur pas ndeshjes duke u shfaqur i zhgënjyer, por gjithashtu ka theksuar se qershori do të jetë me dy fitore për kombëtaren.

NDESHJA- “Ishte shumë ndeshje e mirë nga ana jonë. Ekipi polak është shumë i fortë, por ne u vendosëm mirë në fushën e lojës dhe nuk u lejuam mundësi. Patëm rastet tona, por ky është futbolli”.

RASTI- “Ishte një rast shumë i mirë dhe mendoj se kur luaj sulmues qendre, kam edhe më shumë hapësira”.

SKEMA- “Është një skemë e mirë, pasi vendosemi mirë taktikisht dhe besoj që në ndeshjet e tjera do të marrim fitore”.

MESAZHI PËR TIFOZËT- “Trajneri na uroi për shpirtin dhe zemrën që vumë në fushën e lojës. Në qershor na presin dy ndeshje, ku duam të marrim dy fitore për tifozët tanë”./ h.ll/abcnews.al