United nxjerr në shitje portierin, Pochettino kërkon ta sjellë në Paris

schedule10:15 - 8 Mars, 2021

schedule 10:15 - 8 Mars, 2021

PSG prej sezonesh është në kërkim të një portieri të nivelit të lartë dhe duket se vera e ardhshme do të jetë merkato e plotësimit të kësaj dëshire. PSG po mendon të largojë De Gean dhe të mbajë Henderson.

Me të marrë vesh këtë lajm, nga Anglia mësohet se Pochettino, trajneri i PSG ka dhënë direktivën për të ndërhyrë dhe sjellë spanjollin në Paris.

De Gea mund të vijë për një shifër jo shumë të lartë dhe të vendoset mes katërkëndëshit, duke lënë në stol Navas, i cili gjithashtu është portier i nivelit të lartë. /abcnews.al