“Unë ëndërroj për të çdo ditë”, presidenti i Lyon pranon se është në pritje të rikthimit të Benzema

schedule18:28 - 21 Mars, 2023

schedule 18:28 - 21 Mars, 2023

Presidenti i Lyon, Jean-Michel Ola ka komentuar mundësinë e nënshkrimit të kontratës me sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzema. Lojtari ka kaluar nëpër skuadrën e të rinjve të Lyonit dhe ka bërë emër duke luajtur për ekipin e parë.

“E ëndërroj çdo ditë, por është e vështirë. Por ne do të përpiqemi. Sa më shumë të ketë sukses në Real Madrid, aq më e vështirë është. E pashë ndeshjen kundër Barçës.

“Disa njerëz nuk menduan se Karim nuk ishte në formën më të mirë, por unë mendoj se ai ishte shumë i mirë”, shtoi Aulas.

“Nëse do të kishim mundësinë dhe një shans të vogël për ta kthyer, do ta përfitonim duke marrë të gjitha rreziqet. Karim është një nga simbolet e klubit”. /G.D abcnews.al/