“U bëra shumë keq”, Blero tregon si u infektua me Covid-19 në Milano

schedule09:19 - 25 Shtator, 2020

schedule 09:19 - 25 Shtator, 2020

Këngëtari i njohur Blero ka treguar si u infektua nga koronavirusi dhe si e kaloi atë.

Ai u shpreh se nuk e dinte këtë gjë dhe kur ka bërë në qershor një analizë gjaku që i duhej për koncertet, ka rezultuar se e ka kaluar Covid-19.

Këngëtari mendon se mund ta ketë kaluar që në muajin shkurt, pasi u kthye nga një koncert në Milano, ai është sëmurur shumë me grip, por e ka kaluar pa shkuar në spital.

“Në muajin shkurt kam qenë në Milano edhe kur u ktheva u bëra shumë keq dhe kaloi. Kur e bëra testin në fillim të qershorit, doli pozitiv dhe më pas doli negativ përmes gjakut dhe më thanë që ti ke antitrupa dhe e ke kaluar. Pas shkurtit, nuk e mbaj mend ndonjë fazë që të kem qenë keq. Gjithmonë u jam përmbajtur rregullave”, i tha Blero moderatores Rudina Magjistari. l.k/abcnews.al