Tropojë/ “BMW” përplaset me “Benz”, një i vdekur dhe dy të plagosur

schedule11:36 - 20 Prill, 2018

schedule 11:36 - 20 Prill, 2018

Një  person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur nga një aksident që ka ndodhur këtë të premte në aksin rrugor Bajram Curri – Fierzë.

Mjeti tip “BMW” i drejtuar nga N.M është përplasur me mjetin tjetër tip “Benz” me drejtues F.D, rreth 53 vjeç.

Ky i fundit udhëtonte në makinë me vëllain M.D., 64 vjeç, i cili ka gjetur vdekjen si pasojë e aksidentit dhe dy pasagjerë të tjerë.

Drejtuesi 52-vjeçar i makinës “Benz”, sëbashku me pasagjerin e mitur 7-vjeçar, janë transportuar për në spittalin e Traumës në Tiranë.

Ndërkohë, drejtuesi i mjetit  “BMW”, është shoqëruar në komisariatin e Policisë Tropojë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje, ku po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./abcnews.al