Tre hapat themelorë që do të ndryshojnë gjumin tuaj

schedule18:02 - 14 Dhjetor, 2020

schedule 18:02 - 14 Dhjetor, 2020

Ndoshta nuk e dini ose mund të mos ju ketë shkuar në mendje, por dekorimi i shtëpisë, përveç që na bën të ndihemi më të bukur, luan një rol shumë të rëndësishëm në cilësinë e gjumit, sidomos në mbrëmje.

Është e rëndësishme të dimë se sa më i rrëmujshëm të jetë një vend, aq më e vështirë është të qetësohemi dhe të shijojmë gjumin tonë.

Këtu janë disa këshilla që do t’ju bëjnë të flini më të qetë dhe rrjedhimisht të keni një gjumë poetik që kontribuon në shëndet të mirë.

Gjeni vendin e duhur për shtratin

E rëndësishme është të ndiheni rehat kur shtriheni dhe kjo ndryshon nga personi në person. Sigurohuni që të keni pamjen që dëshironi kur shtriheni nëse është dera apo dritarja.

Flini në një krevat fëmijësh dhe jo në një rrëmujë

Krijon një ndjenjë qetësie dhe pastërtie që do t’ju japë një gjumë të qetë.

Zgjidhni pëlhurat e duhura për çarçafët tuaj

Pambuku, për shembull, është një nga pëlhurat më ideale për shtratin tuaj. l.k/abcnews.al