Tre aksidente në rrugët nacionale të Korçës

16:59 | 27/07/201916:590

Pesë persona kanë mbetur të plagosur në tre aksidente që kanë ndodhur në akset nacionale të Korçës. Aksidenti i parë është regjistruar në rrugën Korçë-Kapshticë, ku një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasoje ka mbetur e plagosur drejtuesja e mjetit dhe dy vajza që udhëtonin si pasagjere.

Në aksidentin tjetër që ndodhi në aksin Korçë–Pogradec një grua është plagosur nga përplasja e dy mjeteve. Në të njëjtin aks nacional një 35-vjeçar që drejtonte një motor u godit nga një mjet dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën në spitalin e Pogradecit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono