Tre abitre femra në Kosta Rika-Gjermani, FIFA: Sot po shkruhet historia

schedule20:19 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 20:19 - 1 Dhjetor, 2022

Për herë të parë në historinë e një Kupe Botë, një ndeshje do të drejtohet tërësisht nga një ekip arbitresh femra. Në ndeshjen Kosta Rika-Gjermani, Stephania Frappart do të asistohet nga Neuza Back dhe Karen Diaz.

Për të “festuar” këtë arritje, FIFA ka bërë një postim në “Tëitter”, lidhur me këtë grup arbitrazhi.

“Sot, historia po shkruhet në një arbitrim vetëm femra për herë të parë në historinë e Kupës së Botës për meshkuj”,- thuhej në postim. /i.m /abcnews.al