Aksident në Laç, dy makina përplasin biçikletën, një i vdekur

schedule20:34 - 22 Shtator, 2020

schedule 20:34 - 22 Shtator, 2020

Një person ka humbur jetën mbrëmjen e sotme si pasojë e një aksidenti në afërsi të Laçit.

Sipas policisë në aksin rrugor Laç-Patok, mjeti me drejtuesin me inicialet A.Gj. është përplasur me mjetin me drejtues A.K.

Në aksident është përfshirë edhe një biçikletë me drejtues D.F. 55 vjeç, i cili ka ndërruar jetë.

Goditja ka qenë fatale dhe si pasojë e përplasjes nga trajleri dhe plagëve të rënda 55-vjeçari humbi jetën në vend. Drejtuesi i trajlerit është shoqëruar nga policia e Kurbinit./ db/Abcnews.al