Tottenham shpreson te Champions, shkatërron Arsenalin në derbin e Londrës (VIDEO)

schedule22:35 - 12 Maj, 2022

schedule 22:35 - 12 Maj, 2022

Tottenhami ka shkaterruar në shtëpi Arsenalin dhe ngushton diferencën për sa i përket zonës Champions.

Golat për skuadrën e Contes u realizuan nga Kane në minutë e 22′ me penallti dhe në minutën e 37′, dhe Son Heung-Min 47′.

Ndërkohë, kur kanë mbetur edhe 2 ndeshje nga fundi, Tottenham është 1 pikë larg Arsenalit që mban vendin e 4 i cili të dërgon në Champions sezonin e ardhshëm. /abcnews.al/