“Thumb” për Shakirën? Të dashurës së Pique i ofrojnë një milion dollarë vetëm për një foto

schedule14:18 - 28 Mars, 2023

schedule 14:18 - 28 Mars, 2023

Që kur ajo u cilësua si fajtorja kryesore për ndarjen e Shakirës dhe Gerard Pique, jeta e studentes 23-vjeçare Clara Chia Marta ka ndryshuar tërësisht. Publiku është vazhdimisht nën vëzhgim dhe çdo lëvizje e saj ndiqet dhe njerëzit duan të dinë se kush është në të vërtetë Clara. Së fundmi u shfaqën raporte se ajo refuzoi një ofertë fitimprurëse për të ndarë gjithçka që di për Shakirën dhe tani duket se ajo ka marrë një ofertë edhe më të mirë. Kjo ka të bëjë vetëm me një foto.

Përkatësisht,  Clarës i janë ofruar një milion dollarë për foton e saj me rroba plazhi. Mediat spanjolle thuhet se janë të gatshme të ofrojnë edhe më shumë nëse është e nevojshme për të rënë dakord e dashura e Pique. Edhe pse çmimi i fotos tashmë dihet se është një milion dollarë, çmimi mund të jetë edhe më i lartë. Çifti deri më tani ka arritur ta mbajë lidhjen e tyre larg syrit të publikut, por një ofertë kaq e shtrenjtë mund të nënkuptojë potencialisht vëmendje të shtuar mediatike për të dy. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se oferta është e diskutueshme sepse përfshin momentet private, gjë që shumë njerëz nuk e miratojnë.

E duke qenë se Klara tashmë ka marrë shumë publicitet negativ për faktin se ish-futbollisti e tradhtoi këngëtaren me të, besohet se do të mendojë mirë para se t’i përgjigjet kësaj oferte sepse kjo lëvizje mund të tërheqë më shumë mllef mbi të. Edhe pse ende nuk dihet nëse ajo do ta refuzojë këtë ofertë, bëhet e ditur se tashmë e ka marrë. Së fundmi asaj iu ofrua një shumë e madhe për një intervistë në të cilën do të fliste për marrëdhënien e saj me Gerardin.

Siç raportojnë mediat e huaja, Klara nuk ishte entuziaste për këtë ide. Si ajo ashtu edhe Pique duan të vazhdojnë jetën e tyre pa ndonjë dramë të re, ndaj menduan se intervista nuk do të arrinte gjë tjetër veçse të tërhiqte vëmendjen te vetja./abcnews.al