Thuaj lamtumirë ftohjeve

schedule14:00 - 15 Maj, 2021

schedule 14:00 - 15 Maj, 2021

Kur mjalti takon xhenxhefil dhe limon, ne kemi një kombinim të shkëlqyeshëm për një trajtim të fuqishëm për gripin, ftohjet, viruset.

Receta është e thjeshtë:

Prisni një limon dhe bashkojeni atë me një xhenxhefil mesatar të integruar në një kavanoz qelqi.

Mbuloni këtë përzierje me mjaltë dhe mbyllni kavanozin fort.

Vendoseni kavanozin tonë në frigorifer dhe prisni që të formohet një pelte e fortë.

Dhe ilaçi ynë është gati!

E thjeshtë, e lehtë, shëruese dhe shumë e shijshme

Herën tjetër që të mos ndiheni mirë, vendosni një lugë përzierje në një filxhan me ujë të nxehtë dhe pijeni ngadalë si çaj.

Dhe mos harroni se ky ilaç i mrekullueshëm i melaninës nuk është vetëm për gripin që mund ta përdorni sa herë që ndiheni të lodhur, ose të dobësuar./abcnews.al