Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

schedule08:03 - 14 Shtator, 2021

schedule 08:03 - 14 Shtator, 2021

Këtë të martë do të zhvillohet konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit.

Në kalendarin e Dhomave të Specializuara thuhet se konferenca do të mbahet në orën 14:30. Ndërkohë kujtojmë se Dhomat e Specializuara e konfirmuan aktakuzën ndaj ish-eprorëve UÇK-së më 26 tetor të vitit 2020.

Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi akuzohen për krime kundër njerëzimit./abcnews.al