Test/ Kafsha që shikoni të parën tregon shumë për personalitetin tuaj

schedule19:11 - 27 Tetor, 2022

schedule 19:11 - 27 Tetor, 2022

Njeriu dhe kafshët ndajnë disa elemente në personalitetin e tyre. Siç thotë filozofia ezoterike, një pjesë e psikikës njerëzore ndahet me kafshët dhe veçanërisht me gjitarët. Në testin e mëposhtëm do të bëjmë një përpjekje të vogël për të parë se cila kafshë është më afër temperamentit tonë emocional.

Ju cilët patë të parën?

Mace

Ju jeni introvert, ndoshta pak i turpshëm dhe relativisht i pavarur, por sapo të hapeni me dikë, jeni shumë të ëmbël dhe të dashur. Ashtu si një mace, ju jeni të zgjuar dhe gjithmonë bini kokë e këmbë në çdo pengesë.

Qeni

I shoqërueshëm dhe miqësor, si një qen! Ju pëlqen të argëtoheni me njerëzit tuaj dhe të bëni miq shumë lehtë.

Delfin

Si një delfin, ju jeni jashtëzakonisht inteligjent. Por inteligjenca juaj nuk është e vetmja gjë e mrekullueshme për ju, sepse ju jeni gjithashtu shumë social dhe të dhembshur!

Luani

Jeni pak agresive por edhe të fokusuar dhe të vendosur. Ashtu si një luan, ju mund të jeni pak të përmbajtur apo edhe mizor me njerëzit jashtë rrethit tuaj të ngushtë të miqve, por jeni jashtëzakonisht besnik ndaj njerëzve që doni./abcnews.al