Test/ Imazhi i parë që shikoni në foto, zbulon se si e shihni veten

schedule19:48 - 27 Maj, 2022

schedule 19:48 - 27 Maj, 2022

Kur shikojmë një fotografi, gjëja e parë që mendja jonë “sheh” mund të zbulojë aspekte interesante të personalitetit tonë. Siç rezulton, mendjet tona tërhiqen nga imazhe specifike për arsye specifike. Është shumë e rëndësishme të jemi të vetëdijshëm për gjendjen tonë psikologjike, sepse kjo ndikon shumë në jetën tonë të përditshme dhe në rrugët që zgjedhim në këtë jetë.

Ajo që vijon është një test personaliteti nga i cili mund të mësojmë gjëra që nuk i dinim për veten tonë. Efektiviteti i këtij testi të veçantë varet nga ajo që ju vendosni në fund, duke parë tabelën e mësipërme të Rafal Olbinskit.

Pra, shikoni me kujdes pikturën dhe identifikoni se cila nga imazhet që e përbëjnë atë ju tërhoqi së pari vëmendjen. Më pas lexoni më poshtë se çfarë do të thotë zgjedhja juaj për imazhin që keni për veten tuaj.

Delfini

Nëse syri juaj së pari bie te delfini, do të thotë që në këtë moment jeni të fokusuar në arritjen e suksesit në jetë.

Delfini kërcen përmes një rrethi, më shumë si një delfin i stërvitur akuariumi, dhe ju mund të keni dëshirë të hidheni nëpër rrathë për të pasur sukses në karrierën tuaj ose në përgjithësi për të marrë atë që dëshironi. Është e mundur në këtë kohë një nga prioritetet e larta në jetën tuaj është të fitoni para të mjaftueshme dhe të jetoni ashtu siç dëshironi.

Megjithëse fokusi juaj për të fituar para për një jetë më të mirë është i natyrshëm, është e rëndësishme të mbani mend se nuk keni nevojë për një shumë të caktuar parash për të qenë të lumtur dhe për të jetuar jetën e ëndrrave tuaja.

Në vend që të punoni në një punë që nuk ju pëlqen apo e keni pasion, për t’ia dalë mbanë, është më mirë të kërkoni një punë që mbështet një qëllim që ju besoni vërtet.

Nëse mund të gjeni diçka në një fushë që lidhet me përmirësimin e botës dhe në të njëjtën kohë plotëson nevojat tuaja themelore, atëherë ditët tuaja do të kalojnë në një mënyrë vërtet të kënaqshme dhe ka të ngjarë të jeni shumë më të lumtur, duke jetuar në këto kushte. .

Gruaja e yjeve

Nëse keni vënë re fillimisht skicën e gruas së yjeve, do të thotë se keni një kuptim të plotë se sa i thellë dhe kompleks është në të vërtetë peizazhi juaj i brendshëm. Ju ndoshta keni shpenzuar shumë kohë duke kuptuar ndjenjat, mendimet, besimet dhe idetë personale dhe edhe pse nuk keni “kuptuar gjithçka”, jeni në rrugën tuaj.

Kur kërkojmë se kush jemi në të vërtetë, është e rëndësishme të mbani mend disa gjëra themelore:

Ajo që jemi nuk është trupi ynë. Merrni dorën tonë për shembull. Edhe nëse e humbim këtë dorë, do të vazhdojmë të jemi ata që jemi. Kjo mund të thuhet për çdo pjesë të trupit tonë. Kush jemi ne atëherë? Mendja; E njëjta gjë mund të thuhet edhe për mendjen, pasi ka pasur njerëz që për disa arsye kanë humbur një pjesë të trurit, por kanë mbetur gjallë, duke ruajtur karakterin që kishin më parë.

Pra, lind pyetja se çfarë jemi në të vërtetë si ndërgjegje dhe si ndërgjegje dhe përgjigja nuk është diçka që mund ta gjesh dhe ta lexosh diku. Ju duhet ta përjetoni atë drejtpërdrejt , vetëm, vetëm në momente të qeta reflektimi apo edhe meditimi. Në fund të fundit, siç shkruhet në disa tekste të lashta, hapësira e qetë në zemrën tuaj është një vend i mirë për të filluar kërkimin.

Gruaja e qiellit dhe e oqeanit

Nëse gjëja e parë që shihni është skica e butë e gruas në qiell dhe oqean, kjo do të thotë se keni një qartësi karizmatike kur filloni të zbuloni veten tuaj të vërtetë.

Ajo që jeni në të vërtetë, siç ndoshta e keni parë, nuk është diçka që mendja juaj mund t’ju tregojë, por diçka që e dini thellë në zemrën tuaj. Do të zbuloni gjithashtu se ajo që jeni në thellësi është e njëjtë me atë nga e cila përbëhet universi . Siç shpjegohet nga shumë filozofë, njerëzit nuk janë entitete aliene që ekzistojnë në një planet të quajtur Tokë dhe… notojnë në hapësirë. Ne jemi në fakt planeti Tokë që lind dhe evoluon njerëzit. Ne jemi një dhe i njëjtë me Tokën.

Një person që nuk e ngatërron më veten me përkufizimin e vetes të dhënë nga të tjerët, ka në të njëjtën kohë një ekzistencë unike dhe universale.

Mbani mend: Ju jeni një pjesë funksionale e asaj që bën i gjithë universi, në të njëjtën mënyrë që një valë është pjesë e asaj që bën i gjithë oqeani.

Gruaja me fustan të kuq

Nëse e keni vënë re fillimisht gruan me fustan të kuq, do të thotë se jeni një nga të paktët dhe të rrallët njerëz që keni parë mbulesën e iluzionit dhe keni gjetur ekzistencën tuaj më të brendshme. Ju jeni një person i sjellshëm dhe i butë dhe merrni pjesë plotësisht në këtë jetë.

Ju mund të keni kaluar vite duke u kujdesur për zhvillimin tuaj emocional ose duke medituar për të qetësuar shpirtin dhe mendjen tuaj. Ju keni zhvilluar gjithashtu një aftësi të thellë për të dëgjuar “brenda jush”. Këto procese ju lejuan të hiqni dorë nga idetë e rreme se kush mendonit se ishit dhe, pasi hoqët qafe gjithçka, mbetej vetvetja juaj e vërtetë.

Fustani i kuq përfaqëson veshjen e dashurisë, që do të thotë se ju prireni t’u jepni lirisht të tjerëve zemrën tuaj të ngrohtë dhe të sjellshme. Ju e vlerësoni thellësisht pjesëmarrjen në akte të ndryshme dashamirësie sa më shpesh të jetë e mundur dhe jeni një nga dritat e shndritshme që ndihmojnë për ta bërë botën një vend më të mirë .

Qielli dhe oqeani

Nëse shikoni foton që keni parë për herë të parë qiellin ose oqeanin, kjo do të thotë se keni një dashuri të thellë për natyrën , si dhe aftësinë për të zbuluar më shumë se kush jeni duke udhëtuar apo edhe duke bërë një shëtitje ose shëtitje në fshat.

Të kesh kontakt me energjinë natyrore të bimëve dhe natyrës në përgjithësi na lejon të “hapemi” dhe zbutet brenda nesh, duke fituar aftësinë për t’u çlodhur dhe për të ardhur në kontakt me veten tonë më të lartë.

Pasi të keni udhëtuar për një kohë, mund të zbuloni se ajo që po kërkoni vërtet ishte në zemrën tuaj gjatë gjithë udhëtimit./abcnews.al