Tërmeti me magnitudë 4.6 godet Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

schedule01:29 - 24 Shtator, 2020

schedule 01:29 - 24 Shtator, 2020

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sot rreth orës 01:22 minuta në vendin tonë.

Mësohet se lëkundjet sizmike me magnitudë 4.6  të shkallës righter, janë ndjerë në disa qytete të Shqipërisë.

Sipas EMSC, tërmeti ishte me epiqendër 13 km në veri të Lushnjes dhe me thellësi 2 kilometër.