Tension në Jalë, IKMT nis shembjen e disa ndërtesave pa leje

schedule09:20 - 18 Shtator, 2018

schedule 09:20 - 18 Shtator, 2018

Ka nisur me tension një aksion i Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtës së Territorit në Jalë për shembjen e disa ndertimeve. Bëhet fjalë për 7 objekte me funksion lokale dhe banesa.

Pronarët e tyre kane kundërshtuar aksionin duke u shprehur se nuk janë njoftuar paraprakisht për shembjen e objekteve. Ata pretendojnë që ndërtimet i kanë me leje, kurse nga IKMT thuhet se ato janë objekte pa leje.

Banorët ndërkohë kanë protestuar duke thënë se në dhomat e tyre ka ende pushues. Në vendngjarje ndodhen edhe forca të shumta policie./abcnews.al