Tendencat e atleteve që do të mbizotërojnë në periudhën vjeshtë-dimër

schedule13:02 - 11 Shtator, 2022

schedule 13:02 - 11 Shtator, 2022

Ky sezon vjeshte nis me një të vërtetë të “hidhur”: atletet po mungojnë gjithnjë e më shumë, si në pasarela ashtu edhe në street style.

Por realiteti i pasarelave, mirë apo keq, është larg i yni, ndaj atletet vazhdojnë të jenë pjesë e pandarë e look-ut tonë të përditshëm.

Kjo është arsyeja pse pas një kërkimi të vogël zbuluam një lajm të mirë, atletet që ju nevojiten për tu dukur cool këtë sezon janë tashmë në gardërobën tuaj.

Dhe nëse nuk janë ju duhet t’i bëni ato pjesë të gardërobës tuaj sa më parë.

New Balance

New Balance ka parë një valë të re popullariteti vitet e fundit duke kulmuar me bashkëpunimin e tyre të fundit me Miu Miu duke i bërë ata edhe më të dëshirueshëm. Vishni me një fustan të zi të shkurtër, ose një fund mini me tegela dhe një xhaketë për meshkuj.

Adidas

Nëse ka një kompani sportive që po përjeton një popullaritet të madh, ajo është Adidas Originals. Modelet e tij më retro po rifitojnë interesin dhe Kate Moss në vitet ’90 e veshur me Adidas Gazelle është kthyer në vëmendje.

jë tjetër model i Adidas Originals që po fiton gjithnjë e më shumë interes është Samba, një këpucë në të cilën tabani, zakonisht i bërë nga materiali ngjyrë bezhë, zë qendrën e vëmendjes për shkak të kontrastit të ngjyrave dhe teksturës së tij.

Këpucë patina

Shumë stile të viteve 2000 janë rikthyer në modë, por këpucët patina nuk ishin në mesin e tyre. Silueta e saj e gjerë dhe e ngritur në pjesën e pasme dallohet, me modelin ‘Dunk Low’ të Nike që është një nga opsionet më të mira për një veshje interesante dhe rinore.

“Dunk Low” lindi si një këpucë basketbolli në vitet ’80, por popullariteti i saj e ka bërë atë një nga stilet ikonike për sportet e lindura në rrugë si skateboarding.

/abcnews.al/