Të shtënat me armë te lokali i Noizyt në Durrës, çfarë ndodhi pas sherrit

schedule14:18 - 16 Maj, 2022

schedule 14:18 - 16 Maj, 2022

Të shtënat me armë që raportuam gjatë ditë së sotme në Durrës kanë ndodhur te lokali i Noizyt në zonën e Currilave.

Abc mëson se i plagosur nga të shtënat ka mbetur 31 vjeçari Ardit Kërtusha ish-kandidati për kreun e PS në Durrës. Mësohet se ai u plagos në këmbë pas një konflikti çasti.

Sipas policisë, dyshohet se ngjarja ka ndodhur gjatë një konflikti për motive të dobëta. Kërtusha ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Nuk dihet ende si ka nisur sherri dhe se kush është autori i të shtënave me armë.

Ndërkohë vijon krehja e zonës, për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/abcnews.al