Të shtëna me armë para një spitali në Paris, plagosen dy persona

schedule14:35 - 12 Prill, 2021

schedule 14:35 - 12 Prill, 2021

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur para një spitali në  Francë ku si pasojë janë plagosur dy persona.

Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur qëlluan jashtë spitalit Henri-Dunant në Paris, ku si pasojë janë plagosur burrë dhe një grua.

Ndër të tjera mësohet se autori i kësaj ngjarja ka qenë me motor.

Ndërkohë nuk ka asnjë informacion në lidhje me shkaqet dhe me identitetin e personit që është përfshirë në këtë ngjarje. /abcnews.al