Të shtëna armësh nga një makinë në Velipojë

19:39 | 27/04/201919:390

Të shtëna armësh u dëgjuan mesditën e sotme në fshatin Luarez të Velipojës. Policia dyshon se persona të panjohur kanë qëlluar me armë zjarri në ajër, ndërsa lëviznin në rrugën dytësore. Pas ngjarjes Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Policia e Shkodrës kanë ushtruar kontrolle në disa banesa të zonës. Në njërën prej tyre kanë sekuestruar një armë ushtarake të rëndë Granat-hedhës, silenciator, radio policie, rreth 700 fishekë luftarakë, krëhëra me fishekë kallashnikovi, dy telefona dhe një targë motoçiklete. Banesa ishte në pronësi të një 50 vjeçari me inicialet G.S, por në të nuk banonte njeri. Poseduesi i tyre është shpallur në kërkim për veprën penale prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe e municionit.  /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono