Të armatosurit bënë kontroll në lokal, policia e Lezhës: Kishin konflikt me pronarin

schedule14:23 - 20 Nëntor, 2021

schedule 14:23 - 20 Nëntor, 2021

Policia e Lezhës ka reaguar për videon e publikuar në media, ku tre persona të armatosur rëndë kontrollonin klientët e një lokali në fshatin Zejamn.

Në një komunikatë zyrtare “blutë” e Lezhës sqarojnë se ngjarja ka ndodhur në datën 13 nëntor, në lokalin në pronësi të shtetasit A.K. Sipas policisë, personat e armatosur dyshohet s ekanë pasur konflikt me pronarin e këtij lokali, i cili nuk ka qenë prezent.

Sakaq, është shpallur në kërkim, A.K. ,25 vjeç, banues në Zejmen, pronari i lokalit, F.B., 26 vjeç, M.V.,29 vjeç dhe I.A., 34 vjeç, banues në fshatin Pllanë, Lezhë, të cilët ndodheshin klientë në lokal, për vepren penale “Moskallëzim i krimit “, kryer në bashkëpunim.

Lexo edhe: Tre persona me kallashë në duar u prishin “festën” të rinjve në Lezhë, në lokal nuk “pipëtin as miza”

Njoftimi i plotë:

Në lidhje me një video të publikuar në media dhe rrjete sociale, ku shfaqeshin disa persona të armatosur në një lokal, në aksin e vjetër Lezhë-Milot, ju bëjmë me dije se:

Shërbimet e Policisë Lezhë, sapo janë vënë në dijeni kanë organizuar  punën për identifikimin e lokalit dhe personave që shfaqen në video.

Nga verifikimet e kryera, ka rezultuar se ngjarja ka ndodhur më datën 13 nëntor 2021, në lokalin në pronësi të shtetasit A.K., në fshatin Zejmen dhe shtetasit që shfaqen në video, dyshohet se kanë pasur konflikt me pronarin e këtij lokali, i cili nuk ka qënë prezent.

Gjithashtu, bëjmë me dije opinionin publik se ngjarja nuk është raportuar në Polici, si dhe nga verifikimet ka rezultuar se nuk ka pasur vjedhje, as persona të dëmtuar.

Në vijim të veprimeve, u bë e mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e shtetasve :A.K. ,25 vjeç, banues në Zejmen, pronari i lokalit, F.B., 26 vjeç, M.V.,29 vjeç dhe I.A., 34 vjeç, banues në fshatin Pllanë, Lezhë, të cilët ndodheshin klientë në lokal, për vepren penale “Moskallëzim i krimit “, kryer në bashkëpunim.

Nën drejtimin e Prokurorisë Lezhë, vijon puna intensive për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë.

g.v/abcnews.al