Takimi Kotzias-Bushati në Korçë/Shtohen forcat e policisë

schedule13:28 - 19 Janar, 2018

schedule 13:28 - 19 Janar, 2018

Zhvillohet në qytetin e Korçës takimi midis ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati dhe homologut të tij grek Nikos Kotzias.

Në fokus të takimit Bushati-Kotzias është zgjidhja e problemeve të hapura mes Shqipërisë dhe Greqisë

Bisedimet midis ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati dhe homologut të tij grek Nikos Kotzias do të zgjasin tri ditë dhe do të jenë pa prezencën e mediave

Në kuadër të këtij takimipolicia ka shtuar masat e sigurisë. Grupe të forcave speciale dhe agjentë kriminalë janë në terren./abcnews.al