Sulm me armë në një parking në Gjermani, plagosen katër persona, autori ia mbath

schedule19:59 - 30 Korrik, 2021

schedule 19:59 - 30 Korrik, 2021

Një sulm me armë zjarri është regjistruar pasditen e sotme në Berlin. Sipas mediave gjermane ngjarja ndodhi në një parking dyqanesh.

Katër persona kanë mbetur të plagosur ndërsa ende nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore.

Ndërkohë autori ka mundur t’i shpëtojë policisë dhe tashmë ndodhet në arrati. Tashmë policia po punon për kapjen e tij dhe sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje. m.v/abcnews.al