Strakosha-Fulham thuajse e kryer, ngërçi është vetëm një bonus

schedule12:39 - 18 Maj, 2022

schedule 12:39 - 18 Maj, 2022

Thomas Strakosha nuk do të nënshkruajë me Lazion dhe si lojtar i lirë ai ka mundësinë që të marrë oferta të mira edhe aspektin financiar.

Në Itali janë të bindur që portieri i kombëtares shqiptare do të transferohet në Premier League, te londinezët e Fulham.

Marrëveshja është pranë në lidhje me kontratën, por ka një ngërç në lidhje me bonusin e nënshkrimit.

Strakosha i kishte kërkuar edhe Lazios 2 milionë euro bonus për hedhjen e firmës, ndërkohë që nuk përmendet sa është kërkesa për Fulham. / abcnews.al